31.12.2011
Poslední aktualizace tohoto roku...
Všem přeji jen pohodu do nového roku a ať je příští rok stejně dobrý jako tento.
Kdybych měla shrnout vše, co jsme v tomto roce prožili, tak tu budeme opravdu dlouhou dobu :) Zkusím napsat alespoň stručnou část roku v bodech.

ROK 2011 v kostce

 • leden-jezdíme koukat na výstavy, užíváme zimy, trénujeme, procházkujeme, fotíme, slavíme narozeniny Vikči...
 • únor-fotíme, blbneme, ...
 • březen-procházkujeme, plánovaná výstava-odložena, krytí, ...
 • duben-plánované závody-odloženy, březost, přípravy na štěnda...
 • květen-odpočívání, učení, procházky, přípravy na porod, narození 4 neposedných překrásných štěňátek, ...
 • červen-závěr školy, užívání se štěňátkáma, relaxování, ...
 • červenec-návštěvy, setkání, procházkujeme, socializace prcků, ...
 • srpen-slavíme narozeniny Sallynky, štěňátka nás opouští, Sája má pro sebe chvilku klidu, procházky, plavání v rybníčku, focení, ...
 • září-první setkání "vrhu A", Sája se dostává do formy a začíná agilitit, ...
 • říjen-chodíme na tréninky, trénujeme doma, blbneme, procházkujeme, máme za sebou další sraz "vrhu A" a Sája má za sebou první hárání po porodu, ...
 • listopad-procházkujeme, fotíme, učíme se nové triky, agilitíme, byli jsme na zamykání cvičáku, ...
 • prosinec-sestavujeme kalendář pro rok 2012 s našimi akcemi, kterých bychom se rádi zúčastnili, platíme výstavy, tnénujeme a slavíme Vánoce a Silvestra, ... :)
26.12.2011
Právě dnes to je 7 měsíců...
Dnešním dnem naši malinkatí prďousci slaví neuvěřitelných sedm měsíců. No ono to už ani prďousci nejsou :-) Nesmím je urážet :D Jsou to překrásní, hyperaktivní, umlsaní puberťáčci :-) Ani není možné jak to letí. Za chvíli už budou mít rok. Jsou čím dál tím hezčí. Jsem na ně  mooooc pyšná. Doufám, že na našem třetím mini srazu se konečně sejdeme všichni a budeme kompletní. Už se na všechny štěnda těším. Jsem zvědavá jestli mě ještě po pár měsících poznají :)
 

25.12.2011

Určitě jste si všimli, že po "100 letech" máme nový design. Už jsem se snažila udělat nový fakt dlouho, ale vždy to nějak selhalo. Dnes jsem si chvilku poseděla u Photoshopu a Photofiltru a něco všemožně tvořila. Nakonec to dopadlo, tak že jsem změnila barvy, fotky a přidělala vločky. Proto tento design není nic moc. Nějak mě opouští tvořivost.
Včera jak jistě všichni ví byl Štědrý den :D Holky to prožívaly hned od rána, to proto že tady všechno vonělo, nejvíc se jim ale líbily dárečky, které byly pod stromem :-) Vikča jako každým rokem proležela celé dopoledne a odpoledne u stromku s vyceněnými zoubkami :D Odpoledne se šla na chvilku provětrat, a to když jsme šli s Luckou, Barýskem a Beníkem na prochajdu. Po večerním rozbalování dárků si holky smlsly pár pamlsků a v 19:30 jsme měli s Luckou a Pavlem sraz před domem a šli jsme na večerní prochajdu do města. Samozřejmě s hafanama :-) Hned když jsme vyšli, tak začalo pršet, ale naštěstí to byla jen přeháňka a tak jsme pokračovali dál. Celou cestu jsme se prosmáli, také bylo čemu...
Když jsme přišli na náměstí, tak jsme zavítali k muzeu, kde je vždy vystaven překrásný pohyblivý betlém. Chvilku jsme se dívali a pokračovali jsme uličkami ve městě dál. Procházka to byla opravdu perfektní. Toť vše :-) Níže najdete fotku holek a jejich dárků (nejsou všechny) :) Jinak jako obvykle jsou na rajčátku nějaká nová alba :-)

 
22.12.2011
Velké pečení :-)
Dnes jsem holkám upekla vánoční cukroví :-) A vážně jim moc chutná! :)

17.12.2011
Skoro 14 dní neaktualizace, no FUJ! !
Musím se stydět, za tak dlouhou neaktualizaci stránek. Ale není čas. Mám moc učení do školy, a když jsem se neučila, tak jsme pekly nebo jsem blbla s hafanama a chodily jsme na prochajdy a fotily. Na několik nových alb se můžete podívat na rajčátku. Dnes jsem šla se Sájou na cvičák, kde jsme měli "zamykání cvičáku". Na jaře zase cvičák budeme "odemykat". Atmosféra byla vážně super. Uklidili jsme nějaké překážky a trošku pouklízeli, také jsme si popovídali, něco pojedli a popili :-) No bylo to prostě super. Také budeme pořádat zase novoroční prochajdu, kam půjdeme se zatím neví, ale určitě to bude super jako loni.
No úvodní stránku jsem konečně přidala PFko. Snad se alespoň trošku líbí :-) Jinak už se nám to krátí. Brzy jedeme na výstavu. Jsem zvědavá na Nelčinu premiéru. Konečně holka nabírá trošku srsti. Nelča bude mít ve třídě dorostu další tři konkurentky, tak jsem zvědavá, jak se Neli bude líbit panu rozhodčímu. Sáji ve třídě otevřené bude konkurovat feneček 5, myslím že Sája se umístí v druhé polovině, ale to vůbec nevadí, snad budeme mít alespoň pěkný posudek. No nechám se překvapit, třeba Sája překvapí a umístění bude nad mé očekávání. Andílkovi a Argímu budou konkurovat další dva pejsci. Jsem zvědavá jak se prďousci umístí.
Tento týden mi psala Kamča, jak se daří Andílkovi. Pilně trénují na výstavy, chodí každou neděli na cvičák, kde trénují agility a poslušnost. Moc mu to jde, rychle se učí. V pondělí byl Áďa trhat zoubky, ach ty nešťastné špičáky. Také jsem se dozvěděla, že Kamča přihlásila Áďu na oba dva dny únorového DUOCACIBu. Určitě bude válet, chlapec jeden. Prý má přeměněnou srst a vypadá jako lvíček. Brzy by měly být nějaké fotky.
Toť vše, snad brzy zase něco napíšu.

4.12.2011
A je tu prosinec....
Tento týden se nic moc nedělo. Nelča jde do puberty a je to s ní k nevydržení. Stále procházkujeme, doma agilitíme, tedy jen když je čas. Což v poslední době díky škole není. V brzké době si budu kupovat lepší objektiv :) Dnes jsem byla se sestřenkou Luckou a hafanama na prochajdě u rybníčku, kde jsme po dvou měsících fotily Bárnyho. Na pár fotek se můžete podívat na rajčeti. Také tam přibyla další dvě alba :-) Jinak včera jsem šla s holkama na procházku po dlouhé době na Barbořinu. A myslím, že tam dlouho nepůjdeme :D Opravdu mě vytočily. Sája v poslední době loví myšky, ale zatím žádnou nechytla, tedy až na včerejšek! :/ Jako první mě naštvala Viky, protože lítala po polích jak postřelená a proháněla zajíce a bažanty. Samozřejmě neposlechla, dostala se do té své lovící, neposlouchací nálady! A co ty dvě? Sája lovila myši a Nelča jí asistovala. Když jsem fotila Vikču, tak jsem uslyšela intenzivní pískot, otočila jsem se, podívala jsem se na Nelču a nic. Tak jsem se podívala o kousek dál na Sáju a co jsem neviděla? :/ Sája v pusině držela myš a ta ječela jak protržená. Hned mi naběhla "husí kůže". Zaječela jsem "FUJ", tak ji Sája pustila a co Nelča? Tak ta hned musela zakročit. Tu myš, kterou Sája upustila ihned musela vzít. Naštěstí také na "FUJ" poslechla. Nafotila jsem ještě pár fotek holek a šly jsme domů. Opravdu jsem byla vytočená.
Dnes jsem si psala s Terkou. Dnes byla s Argoškem na cvičáku, kde se trénuje agi. Argošek prý dnes běhal krásně. Terce se tam líbilo, tak se stanou členy :) Kolem Argího budou samí Jackové. Určitě se mu bude dařit jak na trénincích, tak v budoucnu na závodech! Budeme držet palce a tlapičky.

26.11.2011
Velmi akutní aktualizace!!! :-)
Proč akutní aktualizace? No přeci protože dnes mají naše "áčková" mrňata 6 měsíců!!! No ona to už vlastně mrňata nejsou, ale jsou to téměř dospělí, krásní psi, zatím spíše puberťáci :-) Za pouhých 6 měsíců co jsou na světě, toho prožili opravdu mnoho. Vše začalo tím, že se vlastně vůbec narodili, museli se po čase rozkoukat, kde to vlastně jsou, pak museli zjistit na co mají ty čtyři nožičky a co s nimi dělat :-) Nejprve se jim to moc nedařilo a váleli se po podlaze, jako by měli v sobě několik promile :D Pak je čekala první dokrmovačka :-) Nejprve se na kašičku moc netvářili :D Když si vzpomenu jak se v kaši plácali, kaše byla všude jen ne v jejich roztomilých pusinkách :) Byli si jisti, že maminčino mléčko je lepší :) Ale mi je nachytali tím, že jsme jim kašičku míchali se sušeným mlíčkem a ne vodou :) To mohli jíst pořád :) Dále je čekali procházky po dvorku a velké pátrání, co kde je a co to vlastně je :) Ty jejich věčné schovky za pampelišky. Mysleli si bůhví jak nejdou vidět :) Dále na ně čekali návštěvy na veterině, které zvládali vskutku famózně! Až tedy na Argoška, no jo malinkatý simulant :D Doktor ještě na něj nesáhl a už kníkal jako by ho párali :D
Také je čekali velké hlučné návštěvy a pořádná socializace :-) Tu zvládali perfektně :) S každým se hned mazlili a přetahovali o hračky. Byli to prostě mazliví plyšáčci :) Chodili jsme každý večer na procházky po ulici, kde jsme potkávali mnoho lidí a ti nemohli odolat, a tak se šli s prckama pomazlit. Doma si pořád hráli a blbli. Chodila jsem s nimi spát až o půl noci a už ve tři ráno mě budili a chtěli si hrát :) Sáju pořád olizovali a bumbali od ní to dobré mlíčko až do té doby než od nás všichni odešli. Byla to prostě správná štěněcí čtverka :) Když se všichni spikli i se Sájou proti Vikči, tak to stálo za to. Viky byla moudřejší, tak ustoupila. Odešla vždy tam, kam se za ní prcci nevyškrábali. Také jsme dávali mezi dveře zábranu, aby nelítali po schodech, ale stejně to nepomohlo. Zábranu jsem tam měli ani ne den. Měřila přes 50cm a Nelča ji přeskočila. Postupně to okoukali i ostatní a bylo to :D
V červenci nás jako první opustil ve stejný den Andílek a Argošek. Bylo to těžké se s těma kuličkama loučit, po tom všem co jsem s něma prožila. Alespoň, že nám zůstala Nelča a po nějakou dobu Beník, který od nás odešel začátkem srpna, po tom co se jeho nová rodina vrátila z dovolené. To už bylo loučení horší. Protože u nás byl déle a nějak už jsme si na něj navykli. S Nelčou řádil o sto šest, ve dne i v noci.
Po tom co nás všichni opustili, tak jsme stihli uspořádat dva "mini srazy áček" První sraz se konal 17.9. v Brně při Národní výstavě psů. Kde jsme se setkali s Terkou, Tomem, Argem, Kamčou a Andílkem. Inka s Beníkem bohužel přijet nemohla i tak jsme si to perfektně užili. Oba kluci nás poznali, což jsem s mámou opravdu koukali :) Druhý sraz jsme měli 28.10. na dostizích ve Slušovicích. Kde jsme se pro změnu setkali s Inkou, Beníkem, Terkou, Tomem a Argím :) Zase nám tam bohužel chyběl Andílek s Kamčou. Ale to nevadí. Byli jsem moc rádi, že jsme viděli Beníka.
Plánujeme třetí sraz, který se bude konat v lednu na výstavě v Brně, tam už to vypadá, že se konečně sejdeme všichni :) A také si všichni odvystavujeme své hafany :)
Dále za těch 6 měsíců prcci stihli mnoho věcí se svými páníky :)
Andílek s Kamčou se věnují jak poslušnosti, tak agilitění :) Samozřejmě trénují i postoj na výstavy. Nelča si stihla zlomit nožičku, zaběhat si několik sekvencí, trénovat poslušnost a samozřejmě pilně trénujeme na výstavy postoj, který ji jde perfektně. Také děláme různé triky z dogdancingu, který ji absolutně baví. Argošek toho stihl opravdu habaděj. Poslušnost i triky zvládá perfektně, agility běhá jako drak a na výstavách "valí" jak se dá :) Zatím má za sebou jen jednu, ale spousty dalších mají naplánovaných :-) A co Beník? Beník se Zuzkou chodí na cvičák, kde se trénuje jak poslušnost, tak agility. Beník je hyperaktivní psík. Na výstavu se také chystá :)
Tímto chci popřát naším půl ročním puberťáčkům ať dělají svým páníkům jen samou radost, sem tam i za zlobí, což patří k životu :) Ať jsou v budoucnu šťastní jako do teď. Ať se na výstavách a v agility umísťují na krásných místech, ale hlavně ať jsou zdraví a mají se dobře :-)
Přidávám, fotku na které můžete vidět dva měsíce štěňátek u nás - "v kostce". Dále jsem přidala u každého prcka až na Beníka aktuální váhu a výšku. U Beníka to také přidám, ale během příštího týdne až mi Inka vše pošle :-)

21.11.2011
Dnes mám o čem psát :-) Konečně jsem přidala fotečky k Citušce a Micce - už jsem se musela stydět, že tam tak dlouho nic holky nemají :( Fotky nejsou nic moc, ale co mám dělat, lepší bohužel nemám...
Dnes mi psala Kamča jak se má Andílek. Andílkovi, tak jako Argoškovi stále nevypadly špičáky. Argoškovi horní a Andílkovi tři. Takže půjdou oba kluci trhat zoubky pod narkózu. Jsem moc ráda, že jsem se tomu u Nelči vyhla, protože jsem to zažila u Sally. Argošek jde trhat ve čtvrtek ráno. Budeme na něj myslet, aby ho to moc nebolelo. A Andílek půjde také brzy. Áďa se má skvěle, ale prý v poslední době kulhal, tak dostává jiné granulky a také kloubní výživu. Snad bude brzy v pořádku. Také mi Kamča psala, že už se přihlásili na NVP do Brna :-) Já už mám také zaplaceno. No už se na náš srazík těším :) Vypadá to, že konečně se sejdeme úplně všichni :-) Akorát nám bude chybět na rodinné fotce jen táta :) U Andílka na stránce jsem přidala jeho aktuální váhu a výšku. Brzy budou i nějaké fotky.

20.11.2011
V poslední době nějak aktuálka vázne :/ Buď nemám o čem psát, ale to se stává málokdy. Spíše na aktuálku není čas :/ Pořád nějaké učení atd.
Během tohoto týdne se nic extra nedělo. Od pondělí do středy jako obvykle procházky s hafanama. Ve čtvrtek, když jsem měla od školy klid, tak jsme vyrazili k rybníčku, samozřejmě i s foťákem :-) Někteří se již určitě dívali na rajčátku na fotky. Procházka byla perfektní, holky se vylítaly a vyblbly. Ale doma v lítání pokračovaly :D Také jsme si na dvorku vytáhli překážky a zaběhli si nějaké sekvence :) Sája běhala s prominutím jak "připosraná" asi na ni jde zimní spánek.... Ale naštěstí se pak rozběhala a běžela jak drak :-) O Nelči je lepší nemluvit :D Ta tím svým miniaturním tělíčkem pozhazuje bočnice, líce jak buldozér. Ale běhá moc pěkně. Zdá se mi, že je rychlejší než Sája. No a co Viky? Tak ta si běžela tou svou "rychlo chůzí". Odběhala asi dvě sekvence a vyprdla se na to. Absolutně ji to nebaví, ani kdybych před ní mávala kilem šunky :(
V pátek jsem bohužel musela do školy, protože nám ředitelské volno nedali :/ Ještě ve čtvrtek večer jsem se musela učit do účetnictví, angliny a občanky. Počítala jsem s tím, že mě vyzkouší a ono nic :/ Zase mě vyzkouší až to nebudu umět :D Také jsem se v pátek stala "skoro tetou" :-)
V sobotu jsem běhala s hafanama na dvorku a házela jim klacíky :-) Odpoledne jsme šli na prochajdu a dnes? Dnes jsme šli venčit s paní Habrovou. Hned po obědě. Psíci se krásně vylítali.Ještě rychle k Nelči :-) 100% můžu oznámit, že je plnochrupá!! :) Jsem moc ráda. To je asi tak vše co bych napsala :D

13.11.2011
Poupravila jsem plánované a proběhlé akce. Na rajčeti je nové album. Konečně jsem také na rajče přidala fotky Andílka, Argoška i Beníka. Jinak během tohoto týdne se nic moc nedělo. Ve čtvrtek mi přišla objednávka ze spokojeného psa. Sáji a Nelči jsem objednala reflexní obojky od Red Dinga. Viky jsem ho nebrala, protože už reflexní obojek má :-) Také jsem všem objednala buvolí kostičky a kostičky s rybí příchutí :-)
Včera jsem byla s holkami na cvičáku. Běhaly jsme asi 5 parkurů a ve všech až na poslední udělala Sája nebo já nějakou tu chybičku :-) Vikuška neběhala, jen si párkrát přeběhla kladinu :) Na závěr jsem si natáhla dlouhý tunel, před něj dala skočku a vzala jsem Nelču. Běhala jsem s ní na hračku. Běhala jako o život. Krásně si skočila skočku a letěla do tunelu. Je to pěkná střela :-) Vůbec ničeho se nebojí :) Šikulka jedna! :)

7.11.2011
Na rajčeti je nové album, ale ten hlavní důvod proč dnes zase aktualizuji je, že mám dvě překrásné fotky Argoška z výstavy. Autorkou fotografií je Lucka Kučerová. Mockrát děkujeme!!!
 
 
6.11.2011
Argošek a výstavní premiéra :)
Včera a dnes probíhala v Praze Mezinárodní výstava psů, ale dnes tam také byla Klubová výstava collií a sheltií, kterou pořádal "pražský" klub. Této klubovky se zúčastnil i "náš" prcek Argošek :-) Byl ve třídě štěňat a jeho konkurentem byl Aramis Shetlandská hvězda. Argošek získal známku N2, protože má "veselý" ocásek. Časem se určitě spraví a bude na výstavách vynikat :-) I tak mu moc gratulujeme. Posuzovala rozhodčí z Finska. A musím říct, že Argošek má opravdu krásný posudek :-)
Protože má Argošek svůj první úspěch a ne poslední, tak jsem mu vytvořila stránku, kde jsou jeho úspěchy, tedy tam najdete i posudek z dnešní výstavy :-)
Dnes jsem si psala s Kamčou o Andílkovi :-) Andílkovi padají zoubky o sto šest. ještě mu musí vypadnout špičáky, tak jako Nelči a všem ostatním. Musím říct, že Nelča vede :D Už ji má vypadnout jen jeden špičák a je skoro přezubená :-) Dnes byl Andílek poprvé na cvičáku v Kuřimi. Ze začátku byl vylekaný, ale pak se otrkal. Na cvičák bude chodit každou neděli. Kamča říkala, že byla dnes mooooc šikovný, jen tak dál :-)
Jsem moc ráda, že mám často info o našich miminkách :-) Všem majitelům děkuji!!! :) Dnes jsem byla s paní Habrovou venčit hafany :-) Vikynka samozřejmě musela zase jít plavat do rybníčku :D Sája dnes měla několik nápadníků :-) No jo musejí si užít těch posledních pár dní co hárá :-)


5.11.2011
Celkem úspěšné složení ZOPek se Sally :-)

Během týdne se nic moc nedělo. Sallynka dohárává, Nelča stále magoří a Viky odpočívá :D Asi do středy jsme se Sallynkou malinko trénovaly před zkouškami a pak jsme se jen psychicky připravovaly :-)

Na přejímku jsem musela jít hned v 8:00, ale na řadu jsme šly až poslední, díky hárání. Sallynka již ráno byla nějaká divná. Pak se to zpravilo, ale jen do té doby, než jsme nastoupily kolem 11:00 hodiny před rozhodčího. Sája je přátelská a mazlivá, proto mě překvapilo, že měla panickou hrůzu z rozhodčího :/ Když jsme se k němu blížily Sája se začala točit a štěkat, proto byla celou dobu během zkoušek ostražitá a pořád po panu rozhodčím pokukovala, ale nakonec se nám zkoušky podařilo složit :-) Získaly jsme krásných 81 bodů. Molo to byt lepší, ale také horší :-) Jsem moc ráda, že jsme to udělaly :) Příštím rokem možná zkusíme zkoušky ZZO.
Zítra jde náš malinkatý Argošek na svou výstavní premiéru a to na klubovku do Prahy :-) Budeme "prckovi" mooooc držet palce :-) Určitě budou nějaké fotky a Terka mi pošle posudek :-)

29.10.2011
Skvělé rodinné prázdniny :-)
Jak jistě víte, tak k nám ve čtvrtek ráno přijel Argošek a Terkou a Tomem :-) Na nádraží jsem šla s Viky, Terka měla přijet v 8:36. Když nás Argošek spatřil, tak nás ihned poznal :-) Okamžitě mě pusinkoval a skákal na mě, měla jsem obrovskou radost! Pořádně jsme se přivítali a šli procházkou k nám domů, kde čekala Nelča a háravá Sallynka :-) Protože hned ráno pršelo, tak bylo bláto a mokro. Zazvonili jsme, Terka s Argem čekala u branky. Tom dal batohy k nám domů a šli jsme na dvorek. Když jsem Terce s Argoškem odemkla branku, tak Nelča bez váhání vystřelila a honem Argoška vítala. Chudák, byl z ní tak v šoku, že se nechal povalit na zem :D Hned za námi přišla mamka, musela se ihned podívat na Argoška, jak se za ten měsíc změnil :-) Musím říct, že se z něj za pouhý měsíc stal opravdu "kus krásného psa"! Barva se mu změnila, srst mu dokonale narostla :-) Asi dvě hodiny v kuse lítal s Nelčou, napřed se zkovával každému k nohám, ale brzy se otrkal. K jejím hrátkám se přidala i Sallynka, která Argoška samozřejmě také poznala. Asi v 11:25 jsme šli do domu, aby si pejsani odpočinuli, ale kde pak. V lítání pokračovali i v domě :-) Přetahovali se o hračky, chytali si ocásky, vrčeli, blbli, ... Také Argo stačil při hře Nelči vyrazit dva mléčné zoubky :D
Po obědě jsme s Terkou, Tomem, Argoškem a Sally šli k mé babičce do vedlejší ulice. Na Argoška se moooc těšila, tak jsme ji ho museli jít ukázat. Moc se jí líbil. Stačila ho jen pohladit a Argošek honem musel jít za Sally řádit :D
Terka moc toužila po procházce s paní Habrovou a její "několika nohou" psí smečkou. Tak jsme se domluvili a sraz jsme měli v 14:45. Ještě před tím jsme chtěli fotit, ale to jsme nestihli, díky jednomu neskutečně otravnému toulavému psu, který s námi po dvouhodinové procházce odešel i domů. Do dneška kolem našeho domu chodí, protože cítí Sáju :/  No, ale vrátíme se k procházce :-) Když přijela paní Habrová k rybníčku s šesti hafany. Terka byla nadšená vidět tolik šeltiček pohromadě :-) Všechny hafany jsme pustili a pokračovali jsme v procházce. Obešli jsme celý rybníček, prckům jsem se podívali na zoubky a nechali v rybníčku napít pejsany. Pak nás napadl vyfotit všechny pejsky dohromady :D Byl to boj, ale nakonec se to povedlo :-) Když jsme je asi 10 minut řadili k sobě, tak zase foukal vítr a všem hafanům stáli ušiska :D Tak jsme se přesunuli o několik metrů dál, kde foukalo jiným směrem :D Zase jsem je seřadili, tedy pokusili jsme se o to, protože některé ze štěňátek pořád utíkalo :D Nakonec jsme ještě šli fotit k několika keříkům, kde jsme strávili spoustu času. Tam se nám podařilo co nejlépe vyfotit všechny :-) Také na tomto místě jsme se rozloučili s paní Habrovou, která již musela jít. U keříku jsem fotili rodinné foto, profilové foto a také fotky v postoji. Argošek stojí krásně, jak přilepený. Určitě se mu na jeho první výstavě, na kterou jede již příští neděli bude skvěle dařit. Budeme držet všechny palce a tlapičky a by měl co nejlepší posudek a ocenění :-) Až jsme vše nafotili, tak nás čekala cesta domů. Psiska byla celkem utahaná, tak jsem si mysleli, že si na chvíli lehnout a budou spát, ale kde pak :D Zase ožili a lítali jako o život.  Spát jsme šli kolem 22:00, protože jsme v pátek museli brzy vstávat. Všichni jsme byli nedočkaví a natěšení na Inku s Beníkem. Byli jsem zvědaví jak vlastně Beník bude vypadat :)
V pátek dopoledne jsme vše nachystali a v 10:40 jsem jeli směr cvičák. Pejsani byli v kufru auta v kleci. Byli moc hodní. Na cvičák jsme jeli proto, protože jsme měli jet všichni společně směr předváděčky do Slušovic, ale naše společná cesta trvala asi 5 minut :D Všichni jeli po dálnici, ale mi měli smůlu, nemáme dálniční známku, tak jsem se brzy rozpojili :) Jeli jsem před různé vesničky :) Do Slušovic jsme přijeli něco po 12:00. Asi o pět minut jak naši agilitní parťáci. Volno jsme měli do 14:15. Hned jak jsme přijeli, tak jsem vzali hafany a šli se projít kolem dostihové dráhy, jestli někde nebude Inka a Beník. Narazili jsem na ně na konci dráhy :-) Hned jak jsem je zahlídla, tak jsem se nestačila divit jaká je z Beníka "koule chlupů" :D Je fakt nádhernej, ale to všichni :D
Beník se nějak netvářil, že by mě poznal, protože byl v šoku z prostředí a tolika pejsanů, ale jak jsem na něj promluvila, tak po mě skočil a začal mě pusinkovat :-) Chvíli jsme se bavili, ... pak jsme šli s Inkou a její dcerkou Zuzkou fotit :-) Téda vyfotit Beníka byl fakt záhul. Klučina chvíli nepostojí :D Nakonec se nám nějaké fotky povedly. Po chvíli jsme se našli s Terkou, Tomem a Argím, dívali jsme se na dostihy a šli jsme se pokusit o nějaké rodinné foto. To bylo hrozné :D Argí a Sája stáli jako přibytí, ale když neutíkal Beník, tak zase Nelča :D Vyfotila jsem několik fotek, ale jen na málo kterých se všichni koukají do objektivu, vlastně téměř na žádné :D Pejsany jsem nechali vylítat a musela jsem jít za agiliťákama. Se stavěním parkuru jsem měli nějaké komplikace, ale vše se podalo. Moc času na běhání nebylo. S Viky jsem běhala jako poslední. Ale náš běh byl katastrofální, protože byl kousek od parkuru tata a Viky ho zahlédla :/ Celý běh byl v čudu :( Ještě, že to nebyly závody. Až bylo doběháno, tak jsme rychle sklidily překážky a běhal se nejhlavnější dostih, kde byl velmi ošklivý pád. Povídala jsem si s Inkou a Beníkem museli brzy rozloučit, aby Terka s Tomem a Argoškem stihli vlak domů :-) K nám domů jsem přijeli asi v 16:15. Máma jim před cestou připravila svačinu a v 17:20 jsme jeli na nádraží. Vlak odjížděl v 17:45. Rozloučili jsme se a museli jít :-)
Tato setkání byla vážně úžasná. Jen je škoda, že jsme se zase nesetkali všichni. Bohužel Kamča měla vážný důvod. Tím důvodem bylo úmrtí její ovčandy Zuzky. Je mi to moc líto... Těším se na naše další "mini srazy áček" :-)
Na fotky ze čtvrtku a pátku jsou na rajčetí.
 
26.10.2011
Letí to jak voda...
Je to neuvěřitelné, ale dnes mají štěňátka 5 měsíců. Strašně rychle to uběhlo. Ještě nedávno jsem čekala zda prcci budou. A teď jsou z nich téměř puberťáci :)
Všichni za těch pouhých 5 měsíců prožili mnoho zážitků, jak u nás doma, tak ve svých nových skvělých domovech! :-) Jsou z nich velicí krasavci. Těšíme se na další "mini srazy áček", doufáme, že jich bude ještě moc :-)
Dnes má Andílek svátek:
Andílku přejeme ti všechno nejlepší k svátku, hodně skočených překážek, pohlazení od paničky, mnoho úspěchů v agility a na výstavách :-) Posíláme ti domů moooc pusinek ♥♥♥
Zítra v 8:30 přijede Terka, Tom a Argošek :) Moc se na ně těšíme :) Nakonec u nás budou i spát a  v pátek s námi pojedou do Slušovic. Na rodinné fotce nás bude víc :) Uvidíme jestli přijede Kamča, ale spíše ne :) Těšte se na hoooodně fotek, které přidám nejspíš v pátek nebo v sobotu :)
23.10.2011
Prázdniny v rodinném psím kruhu :-)
Sája hárá, a je strašně unavená a neposlušná. Včera jsem si s ní chtěla na cvičáku potrénovat před zkouškami, ale brzy jsem to vzdala. Byla absolutně nesoustředěná a vůbec ji to nebavilo, tak nevím jestli se zkoušek vůbec zúčastníme. Uvidím zatím mám 14 dní na rozmyšlenou. Snad se dá do hromady. Když tak si uděláme zkoušky na jaře.
Dnes jsem vzala Nelču a Vikču a šly jsem venčit s paní Habrovou :-) Jako obvykle jsme šly k rybníčku. Když jsem se vrátila domů, tak jsem dala Nelču do klece, Vikču do bytu, vzala jsem Sally a šla jsem s ní zvlášť k rybníčku. Zítra máme zkrácenou školu, tak budeme mít jen dvě hodiny :-) a v 10:45 už můžeme jít domů!!! To by mohlo být každý den :D V úterý to nějak přežiji a pak se bude tři dny prááázdninovat :-) Už se nemůžu dočkat. Středu nějak přežijeme asi budeme fotit a venčit :D Ve čtvrtek k nám přijede super návštěva :-) Tou super návštěvou myslím Terku, (Toma) a Argoška. Z fotek vypadá Argošek nádherně. Tak uvidím jak se nám po téměř měsíci změnil :-) Už se na chlapečka mooooc těšíme. Budeme fotit jak o život. Určitě půjdeme na nějakou procházku, nejspíš k rybníčku, kde se krásně fotí. Bude to suprově ztrávený čtvrtek!! Terka dorazí hned ráno a odjede nejspíš později odpoledne :-) No už se nemůžu dočkat! :-) Nepopsatelně se těším :D A co v pátek? V pátek jedem na předváděčku agility do Slušovic, kde jsou koňské dostihy. Ale to hlavní je, že se potkáme s Inkou a Artíííííčkem (Beníkem) :-) Beníka jsem viděla naposled při odběru 10.8. Podle fotek se chlapeček změnil. Je z něj překrásný pes. Uvidíme jak bude vypadat naživo. Věřím tomu, že bude ještě hezčí! Moc se na něj těším :) Určitě vezmu foťák. Nafotím Beníka v postoji a také profilové fotky. No a samozřejmě i rodinné fotky :-) Tím myslím s Nelčou a Sájou :-) Určitě budou na fotce moc krásní :-) Jsem zvědavá jestli nás pozná, tak jako Andílek s Argoškem :-)
Ták a teď něco o Nelčiné nožce :-) V pondělí jsme chtěli jít na převaz, ale téměř po dvou hodinách v čekárně jsme to vzdali. Musela jsem se učit, tak jsme jeli domů. Doma jsme ji nožku přelepili a vydrželi jsem do středy. Ve středu jsem byla ve škole do 15:30. Ze školy jsem šla rovnou k veterině, kde mě čakala mamča s Nelčou. Tentokrát jsem tu hrůzu v čekárně vydržely. S doktorem jsme se domluvili, že ještě nožku zavážeme, protože Nelča skáče jako poděs. Šla jsem s ní ještě na kontrolní rentgen, který ukázal, že je vše v pořádku :-) Jsem moc ráda!! Tak jsem téměř po třech hodinách z veteriny odešly a jely domů. S doktorem jsem byly domluvení, že přijdeme další středu a už to opravdu sundáme. Ale nakonec nepojedeme, protože v pátek večer Nelča vše z nožky oddělala. V sobotu ráno jsem volala na veterinu co a jak. Doktor tedy řekl, že už ji trápit nebudeme, ale kdyby něco ať hned přijedeme. Nelča se zatím kupodivu chová kupodivu dobře :-) Dnes jsem ji vzala na prochajdu a zatím chodí o třech, ale líce jako poděs :-) Je to můj hyperaktivní magor! :D Snad se to zpraví :-)
Na rajčeti jsou nové fotky :-)

16.10.2011
Sallynka hárá...
No jo holka si to vždycky dobře vymyslí :-) Ale tak snad se zkoušek zúčastníme :-) Měla by již být na konci hárání. Tento týden se z ní hafani mohli zbláznit, tak jsem něco tušila a tušila jsem dobře. Jinak na ZOPky trénujeme o sto šest. V pátek vyrazíme na cvičák dokud se dá trénovat venku :-) Už se moooc těšíme. Ve středu jdu s Nelčou na veterinu. Konečně bude mít fixaci pryč. Také ji nechám udělat kontrolní rentgen. Snad bude nožka v pořádku!!! Vypadá to, že ano. Nelča líce jako torpédo. V pátek jsem ji vzala na krátkou procházku, protože to s ní je doma k nevydržení :D Byla šťastná jak blecha :-) ani domů se jí nechtělo, zasekla se před domem a protestovala. Vikča je z ní pěkně na nervy :D Každé ráno ji jde Nelča vítat, tak že ji musí čistit uši, pusu, ...
Tento týden jsme byly jen na jednom převazu, naštěstí. Také jsme byly dvakrát venčit s paní Habrovou. Sája si s Dájou hooodně rozumí. Prohání se na vzájem a snaží se jedna druhou chytit. Viky a Afruška vedou celou smečku a jsou vždy v předstihu :-) za to Fanynka nikam nespěchá :-) Procházky jsou prostě super :) Procházky se zúčastní dvě paničky a asi deset pejsků :D No smečka jak se patří :-)
Na rajčeti je několik nových alb.

10.10.2011
Dnes to jsou čtyři roky, co nám odešla Cituška do psího nebíčka :((
Včerejší focení vyšlo, tak se můžete na nějaké fotky podívat. Jsou na rajčeti. Také jsem upravila u všech štěňátek fotky jak rostou.
9.10.2011

♥♥Dnes to jsou dva roky co jsem si přivezla moji nejmilovanější Sallynečku♥♥

Za ty dva roky jsme spolu prožily opravdu hodně krásných okamžiků :-) Společně se nám podařilo odchovat vrh "A", jet na několik výstav a závodů, prošly X kilometrů na procházkách, chytla mnoho balónků, ....
Jsem moc ráda, že ji mám je to ten můj vysněný pejsek. Prostě pejsek podle mého přání :)
Dnes je o něco lepší počasí, tak snad nám výjde procházka a něco nafotíme :-)

8.10.2011
Na rajčátku jsou nové fotky, ale bohužel nejsou focené venku, celý den poprchávalo a byla zima. Nelča i se zlomenou nožičkou líce jak o život, no však to uvidíte na fotkách jak si hraje :-) Večer jsme vzali Vikču a Sáju a šli na procházku. Asi na hodinu, holky se krásně proběhly, ale vypadaly jak prasátka.... Sája i Viky přeběhly přes kaluže, bláto a všechno možné :-) Až jsme přišli, tak jsem ještě vzala Nelču ať se po týdnu projde. Šla jsem s ní po ulici asi tři domy nad náš, jen aby se vyčůrala a šly jsme domů :) Byla šťastná, že konečně mohla jít ven, ale domů se jí vůbec nechtělo :D Protestovala, tak jsem ji musela vzít do náruče a odnést :)

7.10.2011
Nelča a další převazy...
Máme za sebou další převez :-) Včera mě máma čekala s Nelčou u veteriny a jí šla rovnou ze školy za nimi. V čekárně nikdo nebyl, tak jsem šly hned do ordinace :) Vše probíhalo jako vždy, ale navíc byly v ordinaci praktikanti. Bohužel jsem z verteriny odešli a bylo jasné, že to Nelča 100%  nožku zafixovanou neměla. Typovaly jsme s mámou, že to alespoň vydrží do soboty, ale ne. Dnes jsem veterinu navštívily znovu a naštěstí ji pan doktor zafixoval sám a má to perfektní. Doufáme, že jí to vydrží alespoň týden :) Dnes bylo počasí škaredé, studené, zamračené a s přeháňkami, tak jsem nemohla fotit. Zítra pokud bude lépe, tak něco vyfotíme :-)

4.10.2011
Dnes je Den zvířat...
Všem zvířátkům přejeme Vše nejlepší :-)
Holky samozřejmě dostali nějaké maličkosti :-) Hlavně na to papání. Dostaly pamlsky, konzervu a granulky :)
2.10.2011
Návštěva veteriny...opravdu po dlouhé době
Včera jsem museli s Nelčou zase na veterinu, tentokrát nic vážného. Jen si po čtyřech dnech sundala obvaz a vše možné z nožičky. Sundané to úplně neměla, ale nesedělo to, tak jak mělo. Proto jsem raději chtěla na veterinu. Asi hodinku jsme si poseděli v čekárně a pak jsme přišli na řadu. Měla jsem opravdu velký strach z toho, že Nelča si to nenechá převázat a že bude muset pod narkózu. Neštěstí se to podařilo. Já držela pod bříškem a hlavičku a máma přidržovala nožky :D No operace jako blázen :D Myslím, že doktora z nás brzo trefí... Jsem zvědavá jak ji to na té nožce dlouho vydrží, protože ji uhlídat je hrozný. Hlavně v noci dnes si pořád škrábala tu nožičku. No hrůza už jsem od 2:30 vzhůru. Vůbec jsem nemohla usnout :D Už mě to tak rušilo, že mě to její věčný škrábání úplně probudilo :D
Jinak jde vidět, že se nožička lepší, protože včera na tom převazu už nožičku i ohne, ale zatím to musí mít stále za fixované :)
Pokud si to zase nesundá a Sája ji s tím nebude pomáhat, tak na převaz půjdeme 10.10. No co má Nelča zlomenou nožku, tak samozřejmě nemůže chodit na procházky. To je pro ní fakt utrpení. Když příjdu se Sally a s Viky z procházky, tak hraje na uraženou :D Ve středu a včera jsme byli na procházce s paní Habrovou a smečkou :-) Vikynka si konečně zvykla na její "několikahlavou" smečku :-) A Sallynka se skoro celou procházku naháněla s Dájou :-) Holky si prostě rozumí. Sem tam se k nim ještě někdo přidal. Když jsem šli k rybníčku, tak Viky musela machrovat a ukázat smečce, že umí plavat :D
Na rajčeti najdete nějaká nová alba :)

29.9.2011
Nelča je na "nemocenské"
Se Sally skoro každý den trénujeme na ZOPky. Musím říct, že Sallynka je opravdu šikovná. Teď se s ní zaměřuji na obraty a také jsem ji musela přeučit povel "k noze".  Je šikovná a rychle to pochopila, každou neděli chodíme na "přezkoušení" k jedné chovatelce, která má složené ZOPky a jiné zkoušky :) Moc ji děkuji, že mi pomáhá :-)
No a teď k titulku, co jsem napsala. Chtěla jsem využít úterku na trénování agility. Jako obvykle jsem zavřela branku a hafany si brala postupně. Jako první jde vždy Nelča pak Sája a  nakonec Vikýsek. Vše probíhalo jako obvykle. Nelča krásně běhala skoro patnáct minut, pak jsem ji dala pauzu a něco zopakovaly z poslušnost. Nelču jsem pak vzala a vyměnila za Sally. Nelča čekala za plotem a byla hodná. Asi po deseti minutách, co jsem běhala se Sally, tak najednou proskočila brankou a běžela za námi, ale byla hodně rychlá a tak jsem ji nestačila oddělat. Sája běžela v tunelu a to ve velké rychlosti. Nelča ji vběhla do cesty, když Sája vyběhla z tunelu a mířila na skočku, tak srazila Nelču a té se nějak blbě zasekla nožička v té skočce. Pak už byl jen řev, jako kdyby ji někdo páral.... Vzala jsem ji domů, na nožičku si nenechala ani sáhnout. To vše se stalo kolem 17:30. Počkala jsem do 18:00 a zavolala jsem na veterinu, tam mi řekli ať počkáme do rána, že tam budou od 10-12:00 hod. Pokud se to nezlepší, tak ať přijedeme. Celou noc Nelča prospala a tak jsem doufala, že to zlomené není, ale ráno jsem na veterinu pro jistotu jeli. Na řadě jsem byli jako první. Pan doktor nás zavolala a šli jsme do ordinace. Ŕekla jsem mu co se stalo, a šli jsme rovnou na rentgen. Doktor udělala snímek napřed obou nožiček a pak té levé, se kterou byl problém. Zjistil, že je to opravdu fraktura. Což jsem si také myslela. Kostičku má křuplou jakoby v kolenním kloubu. Zvážili jsme Nelču, aby doktor věděl jaké prášky ji dát podle váhy. Když si vše nachystal na ošetření Nelčiné nožky, tak začala strašně vyvádět. Proto musela dostat ještě šetrnou narkózu. Usnula asi za 10 minut. Doktor ji to zavázal: vata, obvaz, vata, obvaz, .... a nakonec náplast. Každý týden budeme chodit na převaz. Zavázané by to měla mít asi 3 týdny. Dostala na dva dny prášky od bolesti. Vypadá to, že by mělo být vše bez následků a nožka zase sroste. Moc děkuji panu doktorovi za 50-ti minutovou skvělou péči. Pak Nelinka dostala injekci na probuzení a jelo se domů. Celý den byla taková nervní co to na té nožce má. Snad bude vše v pořádku...

22.9.2011
Máme tu poslední letní den a s ním i větší aktuálku :-)
Protože jsem nemocná a jsem od včerejška doma, tak jsem se vrhla na menší úpravu stránek. Co jiného také v posteli dělat, když je člověk nemocný. Takže pro začátek jsem přidala novou úvodní fotku. Upravila jsem stránku Viky, Sally, Neli, Andílka, Argoška a také Beníka - nové ikonky u "podsložek" a přidána samostatná stránka, kde můžete vidět jak prcci rostli. Upraveny proběhlé a plánované akce. U Nelči jsem upravila aktivity. Snad se změny trošičku líbí :-) Jinak na rajčeti přibylo několik nových fotek Argoška a také nějaká nová alba.

19.9.2011
Přidány nové fotky Arga a Andílka.

18.9.2011
První sraz "áček"...

Včera v Brně probíhala 20. Moravskoslezská národní výstava psů všech plemen. Všechno začalo, tak že jsem se ptala hned o prázdninách paní Habrové jestli tam pojede. Jela, a tak jsme s holkama uspořádaly první sraz áčkových miminek :) Na sraz jsme se moc těšily. Den před výstavou jsem psala p. Habrové jestli může jet i máma. Tak nakonec jsme si udělaly dámskou jízdu. Vstávaly jsme 5:50 a paní Habrová pro nás přijela v 6:45. Naložily jsem batohy, židle a naše pejsany :-) Paní Habrová s sebou měla Dájenku, kterou vystavovala a také vzala čivaváka Olina :)
Do Brna jsme přijely celkem brzy. Kolem 8:15 už jsme byly zabydleni v pavilonů D u kruhu 13. Všechny věci jsem si vytahaly a šly jsme si projít nějaké ty stánky. Hned u prvního stánku se mi zalíbil nylonový tunel na agility, který měl 5m :D No samozřejmě jsem si ho chtěla koupit! Ale s mámou jsme se dohodly, že projdeme ještě ostatní stánky, kdyby byl někde levnější. Teda když jsme procházely kolem stánků s pamlskama, tak to bylo o trest :D Naše milá Nelinka a Sája by všechno chtěli ukrást :D Nelča by utrhla i vodítko, jak ji to vonělo :) Dopoledne jsem u stánků koupila jen hřeben, bratrovi přívěsek s bernardýnem a také jsem si chtěla koupit přívěsek s šeltičkou, ale zlatou. Paní mi mohla nabídnout jen tricolorky nebo blue merle, tak jsem si nakonec nic nekoupila. Co se  dá dělat, jsem prostě na zlatý :D Vrátily jsme se k prvnímu stánku, kde jsem viděla ten tunel :) Samozřejmě jsem si ho koupila :) Stál mě necelých 800,- za to bych mohla mít spoustu jiných věcí, ale to nevadí :) Tunel byl potřeba, protože ten náš malý, kterému se již nedá říci tunel je v dezolátním stavu, do tohoto stavu ho přivedla štěnda :D Proto byl potřeba nový.
Vrátily jsme se zpět ke kruhu, chvíli jsem sledovaly borderky, čekali kdy se ukáže Terka, Tom, Argošek, Kamča a Andílek. Stále je nešlo vidět, tak jsme šly zase ven. Když jsme chtěly jít ven, tak jsme se u dveří potkaly s Terkou, Tomem a Argoškem. Argošek byl prostě nádherný!!! S Terkou jsem pak šly chvíli fotit a  Tom se šel dívat na maliňáky. Stále jsme očekávaly Kamču a Andílka, což se také stalo :) Andílek nás kupodivu poznal! Mohl se radostí zbláznit :) byla jsem prostě nadšená! Hned mi šel do náručí a začal mě pusinkovat a pak mě také kousl do nosu :D Ale to nevadí. Kluci byli fakt překrásní, akorát je škoda, že jsme se nesetkali všichni. S Terkou jsem si vyhlídly místo, kde budeme fotit. Tak jsme pobraly výstavní vodítka a šla se na fotit rodinka :) Dalo to hodně práce, ale povedlo se :) Pak jsme se rozloučily s Kamčou a jejími rodiči a samozřejmě s Andílkem. Terka s Tomem ještě zůstaly, tak jsme si prošli nějaké stánky a nakupovali jsme. Kolem 16:00 Terka, Tom a Argošek museli na vlak. Před tím než odešli, tak jsme s Terkou vzaly prcky a šly do jednoho volného kruhu, kde byly před tím šeltičky a zkoušely jsme s prckama běhání v kruhu. Byli moc šikovní. Ještě jsem zapomněla napsat, že jsme se potkaly s paní Svobodovou a ta nám okoukla štěnda, poradila nám co dělat s ušiskama, atd.
Moc se ji líbilo Nelčino úhlení :)
Pak nastalo loučení s Argoškem a páníčky. Já i máma jsme si musely pomuchlovat Argoška dát mu pusinku na rozloučenou. Za chvíli jsem jely domů i my. Všechno jsem uklidily a jely jsme. Paní Habrová s Dájou si vběhala CAJC. Gratulujeme!!!
S holkama, teda spíš zatím s Terkou plánujeme další sraz :D A to v lednu na výstavě v Brně. Protože je přesunutá VII. Hanácká národní výstava do Brna, tak se tam ukážeme a konečně si i zavystavujeme :) Sallynku dám do třídy otevřené a Nelču do dorostu. Tak snad se alespoň tam potkáme všichni i s Beníkem!

MOC SE TĚŠÍME NA DALŠÍ SRAZ!!! A TAKÉ DĚKUJI PANÍ HABROVÉ, ŽE NÁS VZALA S SEBOU A DĚKUJI MAJITELŮM PRCKŮ, ŽE SE PŘIJELI S MIMČAMA UKÁZAT!

8.9.2011
Po týdnu se hlásíme :-) Na náš desing přibyla nová fotka Nelči, také jsem přidala novou vstupní fotku, přidala jsem váhové nebo výškové údaje u prcků a také přibylo několik fotek Argoška, Andílka, Nelči a samozřejmě i Beníka :-) V sobotu jsem byla pomáhat na agi závodech, fotky jsou na rajčeti ve dvou albech, ale nejsou nic moc, chtělo by to lepší objektiv...časem. No aktuálky se budu snažit dělat alespoň jednou týdně, uvidím jak budu stíhat se školou. Rozvrh máme fakt škaredý :( Moc nestíhám ani hry se psy, atd.... Jsem ráda, že alespoň stíháme prochajdy....
V sobotu dopoledne se pojedeme podívat na klubovku do Chropyně :-) Doufám, že už dopoledne nastoupí šeltičky do kruhů :-) abych mohla něco vyfotit :)

1.9.2011
A je tu zase září...
Na stránku Arga jsem přidala jeho výšku, váhu, a také na rajčeti přibylo několik nových fotek :-)
Zítra jdu s holkama na cvičák :) Možná bude nějaká ta fotka, uvidím. Dnes mi přišel email od Inky a na fotky Beníka si musíme ještě počkat, ale to chápu mají k tomu velmi důležitý a nepříjemný důvod.

31.8.2011
Dnes píšu téměř poslední "prázdninovou" aktuálku, ale jen téměř, protože se nám opravuje škola, tak jdeme poprvé až v pondělí 5.9., ale tak jsem byla ráda. Už mě ta radost z o pár dní delších prázdnin přešla, po tom co jsem viděla náš pondělní rozvrh! :/  Tak hnusný první školní den snad nikdy nezažiji!  Jdeme na osm hodin což je v pořádku, ale končíme až o půl čtvrté :( fakt hnus! Tak jsem si myslela, že ve škole budu maximálně 2 hodiny... No nic nebudu psát o nudné škole a začnu o mých mazlících.
V sobotu jsem byla se Sájou na intenzivce, která byla pod vedením Ivety Matzenauerové. Nechci se nějak chválit, ale se Sájou se nám fakt dařilo. Úplně jsem hlěděla jak tři měsíce po porodu krásně běhá. Všechny chyby co jsme na parkuru udělaly, tak byly mojí vinou. Fakt běhala úžasně. Bohužel nemáme fotky ani video, ale nevadí :) V pátek jdeme na trénink a snad budou nějaké fotky nebo video, uvidíme. V sobotu náš agi klub pořádá třetí oficiální závody :) tak jdu pomáhat, přemýšlela jsem, že si přes zimu se Sájou vyřídíme VP, ale to je jen v plánu. Ještě se musím rozmyslet :)
Co naše áčková miminka?
Od Kamči mám pár nových fotek Andílka, fotky najdete jako obvykle na rajčeti. Na stránku prcků již budu přidávat fotky jen občas asi jednou za dva měsíce :) jinak tato stránka bude nekonečná a ještě k tomu plná fotek :D Prostě fotky co chcete vidět jsou na rajčeti :) Přidávám je minimálně jednou za týden.
Fotky Argoška mám téměř několikrát týdně za což mooooc děkuji! Fotky jsou pěkné, ale to je asi tím, že na nich je tak překrásný pejsek. Ano! z Argoška roste opravdu velký krasavec :) Jsem moc ráda, že se nám áčková mimina povedla! Argošek má teď zánět v očičku, snad se brzy uzdraví :-)
O Beníkovi mám info a tento týden mám od Inky očekávat fotky, tak uvidíme :) Beník se má v nové rodině opravdu dobře :) Z Beníka a Zuzky se stala super dvojka. Rádi se přetahují o hračky a  hrají si spolu :) Jsem moc ráda, že se má dobře :) Ouška má v pořádku, roste, tak jak má :) No určitě je z něj velký krasavec, protože to už byl po porodu :) Od začátku to byl náš favorit :) Doufám, že se na MVP v Brně setkáme i s ním :) Určitě budu fotit jak o život :)
Moc se na sraz těším, ale asi bohužel bude sraz bez maminy, protože to vypadá, že Sally začne hárat... ale snad ne, celkem by mě to mrzelo, ale co nadělám :)
No a teď napíšu něco o té malé, kousavé a mrštné potvůrce! Nelča je opravdový ďábel v krásném tělíčku. Je strašné torpédo! Dnes jsem vytáhla pár skoček a tunel. Ráda běhá na pamlsky, ale i na hračku. Nejraději má fleesová přetahovadla. Ale dnes mě celkem naštvala a to hned ráno! Když mi v šest ráno skočila do postele, tak se mi zakousla do nosu. Asi o hodinu později mi na nosu šly vidět ještě její otisky zoubků, ale to je jen začátek... Když jsme k večeru trošku běhaly, tak se mi zakousla několikrát do ruky, samozřejmě si mě spletla s hračkou! Trubka malá, musím uznat, že těma malýma jehličkami to celkem bolí a je to nepříjemné. Za chvilku to samé, ale tentokrát to bylo horší. Na ruce vytištěné čtyři zuby a ještě na dvou místech krev.... fakt to bolelo. Dala jsem ji chvíli pauzu na uklidnění a šli jsme běhat dál. Skočky i tunel běhá bezvadně, ale až na to kousání. Raději jsem to po půl hodině vzdala...
Dnešní domácí trénink skončil tím, že mám poškrábanou a pokousanou dlaň, loket od krve, kousanec na noze a také "prokouslý" malíček....
Na rajčeti jsou nové fotky :)

25.8.2011
Fotky z MV v Bratislavě najdete na rajčeti :-) Také jsem přidala nějaké fotky na stránku jak Nelča roste, přidala jsem novou fotku Argoška a Nelči v odchovech, také jsem připsala jejich výšku ve 13 týdnech. A na rajčeti najdete několik nových fotek Argoška a také video. Bohužel nemám nové fotky Andílka ani Beníka :( V poslední době to nějak vázne! Co je Beník pryč nemáme žádné fotky ani informace jak se mu daří, což mě celkem mrzí, ale co se dá dělat. Alespoň máme pravidelné info o Argoškovi za což velmi děkuji Terce. Snad se všichni sejdeme 17.9. na výstavě :-) 

22.8.2011
Nelinka dnes slaví svůj první svátek, proto přeji vše nejlepší :-)

21.8.2011
Dnes jsem se byla podívat na výstavě v Bratislavě. Jela jsem s paní Habrovou, Ocetkovou a Mončou. Byl to perfektní výlet. Dája získala CAC, ke kterému moc gratuluji, Kora dostala V a také se Bona vystavila ve třídě veteránů. Na výstavě se mi moc líbilo. Vše probíhalo na dostihové dráze. Bylo tam velké teplo, ale vše se dá přežít. Nejhorší byla ta nekonečná cesta :D člověk je celý osezený :D 
Brzy se můžete těšit na fotky, ale nejsou nijak pěkné, protože slunce vážně svítilo až moc a  přímo nad kruhem šeltiček...

Moc děkuji paní Habrové, za to že mě vzala na tuto výstavu :-)
17.8.2011
Dnes je to celé dva roky co se narodila moje milovaná Sallynka. Tímto chci popřát všechno nejlepší celému vrhu E od Belinky. A také má dnes Nelča a bráškové 3 měsíce :) Večer dodám fotky... Přidávám odkaz na dvě videa => Sallynka a letní plavání a Vzpomínka na štěnda...  
♥♥♥Moje milovaná Sally, chci ti popřát vše nejlepší, hodně štěstíčka, zdravíčka, mnoho chycených balónků, spapaných pamlsků, uplavaných a uběhaných kilometrů, hodně úspěchů jak na výstavách, tak na závodech a také ti přeji, aby jsi odchovala další super vrhy jako byl právě ten tvůj vrh "A", kde se narodila nejlepší štěnda, co se mohla narodit. Ještě jednou Vše nejlepší ♥♥♥

16.8.2011
!POZOR! V chovatelské stanici Shetlandská hvězda je k zadání poslední zlatý psík Apparition. Je z velmi kvalitního spojení. Narodil se 21.5.2011, je DNA CEA normal, MDR1 +/-  Jeho otec Karmidale Monet with Tachnamadra JW se nachází v UK matkou je Patty Gabriela Smaal Kim.
Případní zájemci kontaktujte Katku Pánkovou...
15.8.2011
Beníkovi se v nové rodině moc líbí. Se Zuzkou se již skamarádil a moc rád si s ní hraje. Brzy snad dostaneme nějaké fotky, tak se podíváme jak náš prcek roste :-) Když jsme u těch prcků :D tak se trošku rozpovídám o Nelči, ale předtím se ještě dostanu k Argoškovi, který měl včera velký zážitek :-) Dostal žihadlo od včelky nebo od vosy :-) Žihadlo mu zůstalo v čumáčku, tak Terka musela zakročit a žihadlo vyndat, což se povedlo :-) Třeba se Argošek poučí a bude se vosám a včelkám vyhýbat a nebude pořád pokoušet štěstí jako naše teta Viky :D Ták a teď k té malé, čtyřnohé, zlaté a ještě k tomu límečkovité potvůrce :-) Nelča je pěkná bomba a ještě k tomu ničitelka. Každý den když spinká v kleci, tak musí roztrhat všechny deky co tam má, ale to není vše. Od té doby co tu není Artík, tak se nám pěkně mstí, protože odešel Artík, tak se nám holka začala počůrávat doma, což nikdy nedělala. Jde se proběhnout na dvorek a když se jí chce čůrat, tak si zaběhne domů a  pak jde zase na dvorek lítat. Když ji chci vynadat, tak se na mě kouká, jakoby si říkala "co je jako, však jsem nic neudělala" :D A ještě se k tomu na mě podívá tím andělským pohledem, ale musím dělat, že mě ksichtík nezajímá a pořádně ji ukázat že se to dělat nemá. V sobotu  jsem ji začla učit dávat pacičku a daří se Nelča do 10-ti minut pochopila co má dělat :-) Je to šikulka na procházkách a co se týče chození na vodítku, tak jde jako zkušený hafan :-) Akorát mě na ní jeden zlozvyk štve! Když jdeme na procházku, tak musí pořád Vikču i mámu Sáju škrtit. Pověsí se jim na obojek a škrtí je :-) Viky se po ní ožene, ale to nepomůže :- ) Snad se to brzy odnaučí :-)
A ještě o mamině a tetě Viky :-) Mamina je ráda, že jsou prcci pryč, ale na druhou stranu ji to vadí. Už ji neotravuje tolik uřvaných dětiček a nikdo ji pořád neokusuje :-) No a teta Viky má zase zánět v uchu, tentokrát je hodně velký. Vikča dostala antibiotika a kapky. Příští týden jdeme na kontrolu a s Nelčou na očkování.
Také jsou na rajčeti nějaká nová alba, kdy ještě prcci byli u nás, fotky z procházky a také fotky Argoška a Andílka :-)

12.8.2011
Téměř před 5-ti měsíci jsem byla nedočkavá, kdy začne Sallynka hárat, pak jsem se těšila, až pojedeme k paní Svobodové a její smečce na krytí, potom na první, druhé a třetí sono. Byla jsem šťastná, že krytí vyšlo. Pak byla dlouhá doba čekání, kdy vlastně Sallynka bude rodit a jestli budou všechna štěňátka živá a zdravá. Je to jako včera, kdy se ti malinkatí uzlíčci plní štěstí narodili. Než jsem se nadála, tak jsem se musela rozloučit. Ty dva měsíce byly nejlepší a nejkrásnější co jsem kdy zažila. Vím, že naše miminka jsou v perfektních rodinách, kde jsou obklopeni láskou. Již teď se těším na naše mini srazy a setkání na různých akcích, kde naše psí miminka potkám...

10.8.2011
Velké loučení...
Artík odjel do nového domova, do Vizovic. Artíkovi alias Beníkovi přejeme moooc krásný život s milující rodinou! Beník bydlí ze všech štěňátek nejblíže, takže se můžeme kdykoli přijet podívat :-) Určitě se budeme setkávat na nějakých psích akcích :-) Už se moc těšíme na naše první setkání! :-)
 

8.8.2011
Již ve středu nás opustí poslední štěňátko Artíček. Poputuje ke své rodině do Vizovic. Bude bydlet v rodinném domečku a jeho velkou společnicí bude dcerka Zuzka. Určité potkáme Artíka na nějaké té výstavě. Necháme se překvapit jestli je výstavy začnou bavit nebo budou na výstavě jen zřídka. Artíček je pěkné torpédo, ale i kazisvět :D Vše okusuje, ničí, hrabe díry na zahradě, ... Bude se muset hooodně věcí učit. Jinak je to moc pěkný psík s milým výrazem. Celkově vypadá jako tatínek ET. Budu moc ráda, když pejsek půjde do chovu, protože je zdravý po mamince Sally :-)
Nelinka je pěkná dračice. Sája je ráda, když má od ní chvilku klid :D Když jdeme na procházku, tak se Nelča pověsí Sáji na obojek a škrtí ji, nebo ji rovnou vezme za vodítko a vede si ji. A jak je pyšná, že něco ukořistila :D Potvůrka jedna. Začínáme spolu agilitit a je moc šikovná. Jsem zvědavá jak se bude líbit na výstavě, protože má moc pěknou hlavičku, na které má moc pěkné pálení. Stavbu těla má také krásnou. Jen doufat, aby nepřerostla, ale vypadá to, že bude výškou po Sally možná o kousíček větší :-)
Na rajčeti přibylo několik fotek Andílka a Argoška. Brzy se můžete těšit na nové fotky Arga. Fotky budou z návštěvy v Praze. Terka navštívila Prahu, aby se Argošek pořádně socializoval, také se byli podívat v Pražské ZOO, kde se Argoškovi moc líbilo.
Zítra jdeme po dloooouhé době na cvičák, kde je předváděčka pro příměstský tábor. Nakonec beru Sallynku, které už agility viditelně chybí :-)

4.8.2011
Štěnátka mají za sebou druhé a také poslední očkování :) Také jsou odčervení :) Ukončen deníček vrhu "A".

3.8.2011
Štěňátka mají 10 týdnů, v nových rodinách se jim daří skvěle a za to jsem moc ráda. Argošek je velmi šikovný! Už umí strašně moc povelů. Terka ho učí vlézt nožičkama do misky a plazit se :) Andílek umí nějaké základní povely. Průběžně přidávám fotky do jejich albumů na rajčeti :) Také jsem přidala váhové přírustky Nelči a  Artíka :) Také na jejich stránce najdete fotky :) Včera jsem se s Nelinkou pokoušela poprvé agilitit a musím uznat, že je vážně šikovná. Na parkuru to bude pěkná "bomba" :D Video mám, ale je špatně natočené snad něco zítra natočíme :) Jinak Nela už umí sedni, lehni, ke mně a  hačí :) Artíčka jsem učila sedni a krásně mu to jde :) Bohužel nás opustí již příští týden. Myslím si, že se mu bude hooooodně stýskat, protože je tu nejdéle a s Nelčou, Sallčou i Viky si hodně rozumí :) Je to pěkný ničitel, ale mě se také bude stýskat i přes všechny "hromádky", loužičky, rozbité věci, ..

31.7.2011
 Poslední červencová aktualizace. Proběhla kompletní úprava webu. Za pozadí děkujeme Týně :) Snad se vzhled líbí. Skoro všechny sekce jsou upraveny ;) Na rajčeti jsou nové fotky Argoška a Andílka (najdete je v jejich albu). Kluci se mají perfektně! :)

29.7.2011
Vikynka má svátek. Vikynko přejeme všechno nejlepší :-)

27.7.2011
Argo a Andílek jsou v nových domovech. Artík nás opustí kolem 9.8. Fotky kluků najdete v jejich albu na rajčeti. V deníčku je zápisek, upraveny stránky štěňátek (přidány výsledky ze Slovgenu a také 1 strana PP) dále je náš "vrh A" přesunut do odchovů.
 

20.7.2011
Prcci mají 8 týdnů. Jako každý týden jsem přidala fotky a váhové pokroky. Také jsem zapsala do deníčku a na rajče jsem přidala fotky. A nakonec máme novou vstupní fotku :)

18.7.2011
Máme výsledky ze Slovgenu :) Jsem mos spokojená. Výsledky štěňátek na CEA i MDR1 najdete na stránce každého prcka :) a Sallynky výsledek na MDR1 je na její stránce :)

15.7.2011
Dnes se přijeli podívat na Artíčka jeho budoucí majitelé :) Jeho paničkou bude mladá holčina. Bohužel nám pršelo, tak to bylo takové o ničem. Artík půjde do nové rodiny kolem 9.8. :) Ale už pro něj mají vše nachystané :)
13.7.2011
Prckům se to krátí :( Dnes mají 7 týdnů a příští týden se nám smečka začne menšit :( Zapsala jsem do deníčku, připsala váhové pokroky, přidala nové fotky, ke každému štěndu jsem napsala jeho čipovací číslo a na rajčeti přibyla nějaká nová alba...

6.7.2011
První červencová aktualizace :) Konečně se nám dnes umoudřilo počasí a začalo léto :) Už to bylo pěkně otravné. Celé dny jen pršelo a štěnda se ani nemohla proběhnout po dvorku :) Se štěňátkama jsme již začali chodit na kraťučké procházky po ulici. Moc se jim tam líbí. Setkávají se s cizími lidmi a nebojí se jich. Většinou lidé neodolají a prostě si je musí jít pohladit :) Sallynce to vůbec nevadí :) Také jsem zapsala do deníčku, přidala jsem prckům nové fotky a váhové přírustky a také najdete na rajčeti pár nových alb. Snad se fotky budou líbit.
No a na závěr, přemýšlím, že bych Sallynku v září přihlásila na výstavu do Pardubic nebo Chropyně. Snad nezačne hárat :)

30.6.2011
Ták a konečně tu máme prázdniny :) Musím si pořádně ty poslední tři týdny se štěndama užít :D Snad bude mooooc fotek :) Pro zatím jsou na rajčeti dvě nová alba, dnes jsem chtěla fotit, ale počasí nevyšlo :/ Také jsem přidala fotky štěňátek a jejich váhové pokroky. No a jako obvykle jsem zapsala do deníčku :)

27.6.2011
Štěňátka mají svá čísla zápisu :) Angelovo číslo je 8478, Argoškovo 8479, Artuškovo 8480 a Nelinčino 8481. Také jsem upravila Nelinky profil :)

25.6.2011
Dnes se na Argoškem přijela podívat panička Terka s pánečkem Tomem. Argošek se jim velmi líbil, ale moc se jim nepředvedl. Trmáceli se takovou dálku a nakonec viděli Arga jen jak papá a spinká. Ale naštěstí si alespoň chvilku hrál se sourozenci a také se s nim budoucí páníčci pěkně pomazlinkali :) Přidávám i fotku, na které je Argo se svou paničkou :)

 
23.6.2011
Na rajčeti je nové album :)

22.6.2011
Už máme měsíc! Přidány aktuální fotky prcků a váhové pokroky, a také jsem zapsala do deníčku.

18.6.2011
Zápisek v deníčku, nová úvodní fotečka a také na rajčeti nové album.

15.6.2011
Prcci mají 3 týdny. Přidány fotky a také váhové pokroky + zápisek :)

12.6.2011
S malým spožděním přejeme: Artííí všechno nejlepší k svátku! Artuš oslavil svůj první svátek v pátek 10.6. Bohužel nemohl dostat ani pamlsek :D No co se dá dělat, když někdo nemá zoubky, tak má smůlu :D Také jsem zapsala do deníčku :)

8.6.2011
Štěňátka poprvé odčervená, zápisek v deníčku a také nové fotografie u prcků a dopasané váhové pokroky.

6.6.2011
Zápisek v deníčku :) Včera jsme nafotili několik fotek, na rajče je dám dnes nebo zítra.

4.6.2011
Začínáme otvírat očička :-) Přidala jsem nové fotky prcků, kde jim je 7 dnů, také jsem přidala album na rajče a zapsala do deníčku :-)

2.6.2011
Zapsala jsem do deníčku, přidala váhové pokroky prcků a snad večer přidám na rajče pár nových fotek :)

30.5.2011
Štěňátka mají pouhé 4 dny a už jsou všichni zadaní :) Bude se mi s nimi hrozně těžko loučit, ale vím, že jim v nových domovech bude co nejlépe a bude o ně dobře postaráno :-) Píši přehled aktivit co s nimi chtěji majitelé provádět:
Angel: výstavy a agility
Nelinka (Aneli Gold): dogdancing, agility, výstavy, poslušnost, ...
Argo: výstavy, agility, poslušnost, dogdancing a složení nějakých zkoušek
Artuš: mazlení a snad nějaká výstava

29.5.2011
Zápisek v deníčku :)

28.5.2011
Přidány váhové pokroky a fotky štěňátek. Na rajčeti je několik alb s fotkami prcků, a také jsem zapsala do deníčku.

27.5.2011
Včera odpoledne se nám narodila 4 překrásná štěňátka. Máme 3 zlaté pejsky a  1 zlatou fenečku. Všichni mají lysinky a límečky. Jsou moc šikovní a silní :) Porod proběhl bez komplikací :) Prostě vše v pořádku. Také jsem v sekci naši psi vytvořila profil Nelinky.

26.5.2011
(ráno) Abych pravdu řekla, tak se strašně těším až budou prcci na světě. Už několik dní jsem nevyspaná. Dnes jsem spala jen tři hodiny, protože Sallynka chtěla hladit, mazlit se, chodit na dvorek a protestovala proti pobývání v bedničce. Když byl klid od lítání, tak zase hrabala :D Ale to nevadí alespoň vím, že je porod na cestě :) No až budou prcci na světě, tak stejně spát nebudu :D to nevadí, hlavní je, že budu s prckama :) Také jsem napsala zápisek do deníčku a upravila rodokmen štěňátek :)

25.5.2011
V deníčku štěňátek přidán odkaz na video, krátký zápisek a fotečka :)

24.5.2011
Když ještě prckové nejsou na světě, tak jsem alespoň napsala zápisek do deníčku :)

22.5.2011
Přidán zápisek do deníčku a na rajčeti je nové album :) S Vikynkou jsem v pátek byla po delší době na cvičáku a musím říct, že v takovém vedru se docela holčina snažila. Upřímně řečeno překvapila!

18.5.2011
Do deníčku přidáno video :)

16.5.2011
Vím, že jsem aktualizovala včera, ale nemůžu si pomoci :) Chci se s Vámi podělit o dnešní zážitek :-D najdete ho v deníčku :)

15.5. 2011
Zápisek a fotečka v deníčku :)

11.5.2011
Včera jsme úspěšně dodělali porodní bedničku :-) Přidělali jsme do bedničky "ohrádku" proti zalehnutí štěňátek a také jsme udělali "stříšku" na kterou natáhneme deku, aby na štěňátka nesvítilo sluníčko. Fotku najdete v deníčku i se zápiskem :-) Také na rajčeti jsou dvě nová alba a  to z nedělní procházky s paní Habrovou a  ze včerejška :)

7.5.2011
Dnes jsme jeli se Sally na kukandu na KV do Chropyně díky paní Habrové. Několik fotek najdete na rajčeti :)

4.5.2011
První květnový zápisek v deníčku :)

30.4.2011
Po dnešním sonu jsme zjistili, že Sallynka nečeká 2-3 štěňátka, ale 4-5 :D máme ohromnou radost!!! Fotky najdete i se zápisem v deníčku! :-)

28.4.2011
Zápisek v deníčku :)

27.4.2011
Na rajčeti pár nových alb. Dnes jsem přidala i album ze dneška :-) kde je Sally ve svým 34. dni březosti. Také jsem napsala krátký zápisek do deníčku

26.4.2011
Dnes jsme byli na druhém sonu se Sally, jak jsme dopadli se dozvíte v deníčku štěňátek.

25.4.2011
Všem přejeme Veselé Velikonoce!
Dnes jsem na webu udělala menší změny :-) Máme novou úvodní fotku, dále jsem kompletně předělala sekci štěňátek a také sekci vrhu A. Snad se Vám to bude líbit. Zítra zkusím udělat další aktualizaci, protože jdeme na druhé sono ... přidám i snímeček :)

18.4.2011
Sallynka je březí :-) => více se dozvíte v deníčku štěňátek :-)

15.4.2011
Už za tři dny jdeme na sono :-) ... Včera jsem přidala pár fotek do sekce Katka (o nás). Také se Sallynka stále mění a celkem brzy začala "přibírat" :D V sekci deníček je odkaz na slovenský web, kde můžete najít celý průběh březosti :-)

6.4.2011
Skoro po 14 dnech aktualizace :-)  Moc se omlouvám, že jsem neaktualizovala dříve, ale mám pokažený notebook, tak přežívám s PC :-) Věřím, že vás nezajímá pokažený noťas, ale jak je na tom Sallynka s březostí :-) Vypadá to, že Sally je opravdu březí :-) Již druhý den po krytí byla úplně jiná jak povahově, tak svou hyperaktivitou :-) Více se můžete dočíst v deníčku :)

25.3.2011
Máme nakryto!!! Sallynka byla velmi šikovná :-) vůbec při krytí neprostestovala :-) ET se moooc snažil chlapák jeden! :-) Svázaní byli 25 minut :-) Pak si hráli a lítali spolu, ... 19.4. půjdeme na sono :-) Snad se vše podařilo, tak jak mělo :-)  Také sem dávám fotečky krásného psího páru :) Více fotek najdete zde. Přidala zápisek do deníčku štěňátek :-)

 
24.3.2011
Už zítra jedeme..... tak na nás myslete ať vše výjde, tak jak má :)

20.3.2011
Nové album na rajčeti. Také jsem konečně dala novou fotku do návštěvní knihy, upravila jsem sekci naši psi a také jsem u Sally vytvořila podsekci aktivity :-)

18.3.2011
Je rozhodnuto! na krytí jedeme !25.3.! tak nám držte palečky :-) Dnes jsem se konečně dočkala a mám mou vysněnou zrcadlovku Canon 1000D :-) Na pár prvních fotek se můžete podívat zde. Jinak v pátek se budeme snažit nafotit co nejvíce fotek Sallynky a Et-ho.

14.3.2011
Na krytí pojedeme buď 24.3. nebo 25.3. :-) Tak nám držte všechny palce a tlapičky :-)

13.3.2011
Asi se divíte, že po tak krátké době aktualizuju web, ale je to hooodně důležitá věc :-) DNESKA SALLYNKA ZAČALA HÁRAT!!! Takže asi za dva týdny pojedeme k paní Svobodové :) tak nám držte palce :-) A také jsem poprvé zapsala do deníčku "áčkových" štěňátek :-)

11.3.2011
Po týdnu aktualizačka :-) Ták začnu tím, že se konečně udělalo pěkné počasí a můžeme na dvorku trénovat agility :-) Sallynka je po zimě ve velice dobré kondici a běhá jako o život...je moc šikovná :-) Slalom dělá překrásně a rychle a ještě k tomu bez chyby :) Vikynka se také snaží, ale běhá tím svým loudavým stylem, ale tak snad se během sezóny rozběhá :-) Příští sobotu jedeme se Sally na Krajskou výstavu psů do Vyškova :-) Sallynka bude mít v mezitřídě ještě jednu konkurentku, tak uvidíme, která fenečka se bude více líbit paní rozhodčí :-)  
No a ještě něco ohledně hárání :-) Konečně je březen, takže koncem měsíce snad Sally začne hárat :-) Hárat by měla kolem 29.3. tak snad :-) A mám ještě jednu skvělou zprávu. Asi za dva týdny se uvidíme s Eričkem (bráchou Sally) a Marký :-)  Móóóc se těšíme, tak snad to výjde :)
27.2.2011
Konečně se udělalo pěkné počasí, a tak jsem se včera vydala na procházku a udělala pár fotek, protože těch fotek bylo jen pár, tak jsem dnes šla na dvorek vzala jsem i tenisák a nafotila ještě nějaké fotky. Na fotkách je i Sally v akci (jak chytá tenisák) :-) Pokud chcete, tak určitě mrkněte na album, které je na rajčeti :-)
25.2.2011
Upraven plán akcí :-) Také přidána akce do proběhlých :-)

21.2.2011
Dnes proběhla malá aktualizace webu => nový vzhled. Doufám, že se nový vzhled líbí :-) Za tento krásný lay děkuji Týně Uhrové :-)

17.2.2011
Malá úpravička v sekci štěňátka :)  a vrh A :)

15.2.2011
Na rajčátko přidáno nové album :) V poslední době Sallynka hooodně čůrá, tak doufám že to ještě nejsou náznaky hárání :/
Bylo by to super, ale moc brzo nezvládala bych školu.....doufám, že začně hárat až koncem března :-))

14.2.2011
Přejeme krásného Valentýna :-)

7.2.2011
Do sekce jak rostla u Sally je přidána fotka ze 17 měsíce :-) Také je nové úvodní foto :-) a dnes mi po týdnu přišel z ČMKU rodokmen s přeregistrací Sallynky :-) Teď už jen čekat, kdy Sally začne hárat.

6.2.2011
Včera jsem se zúčastnila jako divák DUO CACIBU v Brně. Bylo to super jako vždy. Počasí krásné, .... Všem co se zúčastnili a odnesli si krásné ocenění gratulujeme :-) Dnes jsem s hafanama šla na prochajdu a vzpoměla jsem si vzít foťák :-) Tak pokud máte chuť můžete shlédnout 172 fotek na našem rajčátku :-))

1.2.2011
Včera jsem konečně odeslala žádost o přeregistraci Sally do chovných jedinců :-)  Talé jsem přidala novou akci do plánů.     

22.1.2011
Do sekce vrh A byl přidán na konec stránky rodokmen štěňátek.

19.1.2011 
V sekci vrhu A najdete nové fotky Sally a Elliota :-)

18.1.2011
Právě dnes jsou to 4 roky co se narodila Vikynka :-)
Proto ti Viky přeji dalších soustu krásných a šťastných let v moji přítomnosti :) Přeji to mnoho úspěchů v agility, hodně spapaných pamlsků a mnoho her s tvoji věrnou kamarádkou Sally :)

Vikynko Všechno nejlepší !!!! :))  

10.1.2011
Včera jsme se jeli podívat na NVP do Olomouce. Bohužel jsme nevystavovali, ale teď mě to moc mrzí, že jsem do toho ty peníze neinvestovala :( Sally by měla malou konkurenci, ale o to nejde. Nyní má překrásnou srst, takže by se panu rozhodčímu mohla líbit, ale co už. Chci štěňátka, tak musím šetřit :-) Také jsme se včera témeř po roce a půl viděli s paní chovatelkou Šárkou Dudovou. Dobře jsme si popovídaly :-) Sallynka měla na této výstavě téměř půlku své rodiny :-D V únoru se pojedeme podívat na MVP do Brna :-)

1.1.2011 
Včera zemřela maminka Sally měla rakovinu :( Moc nás to mrzí.