20.12.2015
Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí v novém roce! :-)

Ve čtvrtek 3.12. se nám smečka rozrostla o jednoho člena. A to o ragdollí koťátko, Jessie Blue View :-)8.11.2015
Minulý týden jsme byli s Bíbou na dalším tréninku pasení, video bohužel nemám, ale bylo to super. Bíba se moc snažil.
Všechna mimča po Bíbovi byla vyšetřena na oči a celý vrh je CEA/PRA/KAT. negativní. Trikolorní pejsek Are you ready dnes odcestoval do nového domova, do Prahy. Všechna štěňátka jsou moc hezká. Přidávám i fotky, které fotila Nadine Friesenegger, děkujeme.
Tak a největší novinkou je, že jsme se dnes s Bíbou pokusili složit zkoušku ZVOP a také se nám zdařilo, jsem moc ráda a mám velkou radost. Protokol je k přečtení na stránce Bibiho. Tady je video.15.10.2015
Konečně přidávám odkaz na video z pasení na kterém jsme s Bíbou byli 4.10. Minulou sobotu jsme měli s Bíbou naplánované závody v Přerově. Také jsme na ně přijeli, ale bohužel počasí nám nepřálo byla hrozná zima. S Bíbou jsem odběhla jeden běh a i přesto, že jsem měla na sobě dvě bundy, tak jsem byla hrozně zmrzlá, a protože si nemůžu dovolit být nemocná, tak jsme ze závodů odjeli. Běh který jsme odběhli jsme se bohužel s Bíbou DISKli, mojí chybou.
Na těchto závodech byla i Beruška, ta dopadla mnohem lépe. DISK,  4. místo/26 a 14. místo/27 :-)
Na stránku Bibiho dětiček jsem přidala nové fotky. Mimča rostou do krásy a už mají 4. týdny :-)

5.10.2015
Včera jsme s Bíbou byli po druhé v životě na pasení. Bylo to moc super. Brzy bude video. Bibiho dětičky už mají jména, na stránce potomků najdete i nové fotky. Štěňátka jsou stále volná :-)

19.9.2015
Přidala jsem nové fotky Bibiho na jeho stránku. Také jsem vytvořila podstránku "Bibiho potomci". A nakonec přidávám fotku Bíbových miminek, která je ze včerejška :-) Na stránku Bibiho potomci přidány nové fotečky štěňátek :-)

17.9.2015
Včera se stal Bíba tátou!!! :-)
V chovatelské stanici Devilish love porodila Veverka tři krásná štěňátka. Bíba se stal tátou trikolorního pejska, který přišel na svět jako první a to ve 20:50
s porodní váhou 142 g, jako další na svět vykoukla zlatá fenečka ve 21:51 s porodní váhou 148 g a jako poslední se narodila zlatá fenečka 22:05 s váhou 153 g. Více o vrhu se dozvíte na webu chovatelské stanice.
Moc gratulujeme a přejeme štěňátkům jen to nejlepší do života! :-)12.9.2015
Máme za sebou poslední výstavu v tomto roce. S Bíbou jsem se zúčastnila klubovky v Chropyni. Posuzovala rozhodčí z Polska, paní Anna Dzidt. Bíba má moc hezký posudek (již k nahlédnutí na stránce Bibiho) a ocenění Výborný 3 :-) Jsem moooc spokojená! Také jsem doplnila na stránku Biboše a Sájky výsledky z Tlumačova.


11.9.2015
Konečně jsem se dostala k aktualizaci webu. Protože jsem měla pokažený noťas, nemohla jsem se dostat k aktualizaci.
Začnu tím, že od 27. do 31.8. jsem se zúčastnila se zlaťákama skvělého Víkendu se šeltičkou, tentokrát v Nesměři. "Víkend" to byl opravdu skvělý. Počasí bylo krásné a hlavně bylo teplo, což bylo super. V okolí byly samé lesy, kam jsem brzy ráno a pak večer chodila venčit. Dopoledne jsme se s Bíbou účastnili tréninku agi, pod vedením Janči Zemkové, která nám stavěla pěkné, ale záludné parkury. Nicméně jsem si to neskutečně užila a už se těším na další ročník, věřím, že pejsani také. Foto.5.9. jsem se odhodlala a přihásila jsem Bíbu a Sáju na neoficální závody do nedalekého Tlumačova. Sája mě mile překvapila a opravdu zaválela. Ve smolícíh měla v obou bězích nejlepší časy, v prvním běhu měla jednu chybu, tak skončila na 4. místě v druhém běhu se Sája umístila na krásném
1. místě. Biboš už to neměl tak lehké, byl v pokročilých a v parkuru se objevil látkový tunel, který nikdy neviděl, takže jsem ho s Bíbou několikrát zkusila, ale pak jsem ho DISKla, protože jsem viděla, že to prostě nepůjde. Druhý běh byl celkem katastrofa. Pár psů před Bíbou běhala háravka, což bylo něco na Biboše, takže místo toho aby se soustředil na mě a na běh, měl čumák přilepený k zemi... Ale i tak jsme si závody užili :-) Přidávám odkaz na video.
7.9. jsem s hafanama vyrazila na výlet k nedalekým Záhlinickým rybníkům, byla celkem zima, ale pro hafany počasí ideální. 10.9. jsme byli na výletě u rozhledny Brno.


Zítra jedeme s Bíbou na výstavu do Chropyně, uvidíme jak se nám bude dařit :-) Také jsem po několika letech konečně, ale stručně aktualizovala sekci AKTIVITY :-)

21.8.2015
Spoooooooousty novinek :-)
Další novinky co se týče pejsanů nejsou nijak důležité a těch dalších spousty novinek není potřeba ventilovat :-) Jen přidávám ještě jednu novinky a to tu, že jsme dnes jeli navštívit Berušku :-) Přidávám sourozenecké foto :-)

17.8. oslavila moje nejmilovanější Sallynka neuvěřitelné šesté narozeniny!!! Přeji ji do dalších let, tolik energie jako má teď a hlavně zdravíííííčko, ať ji slouží :-)

16.8. jsem si udělala oooobrovskou radost já a zúčastnila jsem se závodů MOTO GP v Brně, na které jsem se chystala již několik let, ale nikdy mi to nevyšlo, protože se vždycky něco semlelo, ale letos jsem si řekla, že jedu za každou cenu a za to jsem moc ráda, protože jsem si to neskutečně užila :-)

15.8. jsme se s Bíbou zúčastnili agility závodů, byl to celkem propadák, ale já jsem spokojená :-) Byla to naše premiéra, já po dvou letech na závodním parkuru, ale na svých prvních oficiálkách a Bíba vůbec poprvé na závodech. Byl celkem rozhozený jak z nového prostředí, tak ze všeho co se kolem něj dělo. Ale nezlobím se na něj, časem se zlepší. První parkur byl fakt propadák, DISK na první překážce, ten druhý už mohl být lepší, ale Bíba šel spíš procházkou, protože bylo vedro, tak se mu nechtělo běhat. Příští závody věřím, že budou lepší :-) Tady přidávám odkaz na , pro pobavení :)

7.8.2015
Máme obrovskou radost :-) Bíba se stane v polovině září pyšným tátou :-)
15. a 16.7. proběhlo krytí zlaté fenečky Call Me an Angel Verný Tieň. Krytí proběhlo bez problémů a dnes byla Veverce potvrzená březost.15.7.2015
Přidávám nádherné fotky Argoška, které fotil profesionální fotograf psů, Lukáš Skalický. Moc za ně děkujeme :-)8.7.2015
V neděli ráno k nám na návštěvu přijela Terka a Argošek. Argošek nás poznal a to nás skoro dva roky neviděl. Je to úžasný pocit když nás pozná náš odchov :-) Hned v neděli odpoledne jsme vyrazili na předem domluvený trénink na cvičák, ale přes hrozná vedra jsme netrénovali, ale mazlili se se štěňátky z chovatelské stanice Moravské srdce. Pak jsme šli cestou domů ještě k rybníčku, kde jsme se koupali i se psy. V pondělí jsme hned ráno vyrazili na dlouhou procházku, na Strž, kde se zase pejsani vyblbli ve vodě a pokračovali jsme dál k rybníčku, kde jsme byly ve vodě i my. Večer jsme šli na další procházku k rybníčku. V úterý ráno Terka s Argoškem jeli zpět domů, do Pardubic. Mooooc děkujeme za návštěvu. Budeme se těšit na další! :-) Malá ukázka fotek níže. Zbytek jako obvykle na rajčeti.30.6.2015
Vrh B slaví narozeniny!!! :-)
Dnes to jsou dva roky, co přišla na svět naše béčková miminka. Ze srdce jim přeji jen to nejlepšíííííí do dalších let! Jste skvělí! Také přidávám aktuální, dnes focenou fotku Biboše :-)

15.6.2015
Na stránku Berušky doplněny výsledky ze závodů.
Jinak se musím pochlubit. V sobotu jsem se byla podívat na závody, kde běhala i Beruška. A uvědomila jsem si, jak mi ty závody strašně chybí. Dnes jsem konečně sebrala odvahu a s nadšením jsem si poslala poprvé žádost o výkonnostní průkaz a to pro Biboše. Tak snad brzy vyrazíme na nějaké závody :-)

26.5.2015
Je neuvěřitelné jak ten čas letí...
Právě dnes to jsou čtyři neuvěřitelné roky, co na svět vykoukl náš první vrh. Andílkovi, Argoškovi, Beníkovi a Nelince přeji všechno nejlepší do dalších let!
Všechno nejlepší!! :)15.5.2015
Včera jsme byli s Nelinkou na kontrolním sonu, bohužel jsme neviděli žádné štěňátko. Takže se letos štěňátek od Nelinky nedočkáme. Moc nás to mrzí...

11.5.2015
Máme obrovskou radost :-)
V sobotu jsem se s Bíbou zúčastnila klubové výstavy v Chropyni, kde posuzoval polský rozhodčí Grzegorz Robak. Bíba byl v mezitřídě, kde měl pouze jednoho konkurenta, a protože je nyní krásně vylínalý, tak jsem si byla jistá tím, že si odnese druhé místo a téměř jistě známku VD, ale to se nestalo, teda alespoň s tou známkou. Bíba dostal známku výborný a dokonce res. CAC!!! což mě mooooc a velmi mile překvapilo. Když jsem odcházela z kruhu, tak jsem si vzala kokardu, posudek a prostě jsem odešla pryč. A až u klece když jsem hladila Bíbu jsem si všimla, že máme toho res. CACe :-) Takže mi ještě jedna paní kartičku musela přinést. Jak píšu vůbec jsem to nečekala. Posudek najdete na stránce Biboška. Také jsem před nějakou dobou psala výsledky ze soutěže Pes roku 2014. Moc děkujeme Evě, že nám předala kokardu za umístění Biboše jako 3. místo za dorost.
Jinak s Nelinkou půjdeme na kontrolní sono asi v pátek. Uvidíme, jsem zvědavá, protože má hodně růžové a o něco větší struky a bříško má takové "tuhé".


5.5.2015
Dnes jsme šli s Nelčou na veterinu, na sono. Od krytí to je dnes 25. den, ale i tak jsme na sonu žádný plod neviděli :( Příští týden jdeme ještě na kontrolu. Ale Nelinka pravděpodobně nezabřezla, takže se asi štěňátek nedočkáme. Uvidíme co zjistíme za týden na kontrolním sonu.
Na stránku Berušky jsou přidány další výsledky ze závodů.

28.4.2015
Beruška a její panička jsou prostě BORKY!!! Jsou skoro každý týden na agi závodech a pěkně válí. Na stránku Berušky jsem přidala výsledky ze závodů a také přidávám odkaz na video z posledních dvou závodů, které se konaly minulou sobotu a neděli.

20.4.2015
Tak Bíba se zatím tátou nestane. U fenky Afry Moravské srdce, kterou Bíba kryl cca před čtrnácti dny nastaly zdravotní problémy, kdy musela Afruška podstoupit operaci. Afře přejeme brzké uzdravení! Moc nás to mrzí...

12.4.2015
Včera jsme se s Nelinkou vydaly na krytí za krásným Tonym. Ráno jsme z domu vyjely v 7 hodin a čekala nás cca tří hodinová cesta do Vestce. Protože byla sobota, tak nebyl téměř žádný provoz a jelo se krásně. Před Týništěm jsme udělaly pauzu, ať se Nelča vyčůrá a hlavně napije a pokračovaly jsme k našemu cíli :-)
K paní Kalendové jsme dorazily před 11 hodinou. Po 11 jsme začaly krýt a vše šlo strašně rychle. Nelinka hned začala Tonyho svádět :) Svázání trvalo zhruba 10 minut. Když si vzpomenu na Nelinky první krytí, kdy "ječela" a cvakala zubama, tak to se včerejším krytím nejde ani srovnat. Ani nepípla, nejspíš to s Tonym byla láska na první pohled. Teď budeme čekat a necháme se překvapit zda na sonu budou nějaká miminka :-) Na sono máme v plánu jít cca 11.5. :)5.4.2015

Všem přejeme krásné Velikonoce! :-)

Včera jsme si udělaly výlet společně s Verčou a Leňou a hafanama jsme se vydaly na intenzivku s Janou Zemkovou. Já jsem si vzala Bíbu. Intenzivka byla super. Bíba se snažil a od Jany jsme se dozvěděli co zlepšovat a na co se hlavně zaměřit. Byl to skvěle strávený den :-) Jsem moc ráda, že jsem jela. Na video se můžete podívat na youtube Bíba intenzivka - 4.4.2015 - Mladeč-Nové Zámky.

1.4.2015
Nelinka nám začala v pondělí hárat! :-) Na krytí za Tonym pojedeme nejspíš v sobotu 11.4.2015. Jak krytí dopadne se určitě dozvíte na našem webu :-)

29.3.2015
Bíbovi včera přišla první nevěsta. A to krásná trikolórní fenečka Afra Moravské srdce. Ani ne za hodinu bylo nakryto. Bíba si hned věděl rady, svázání trvalo téměř 15 minut. Dnes jsme ještě zkoušeli překrýt, ale Afra Bíbovi už moc nevoněla. Tak teď budeme doufat a hlavně držet palce Afrušce aby zabřezla :-) A pokud vše půjde, tak jak má, Bíba by se měl stát na konci května tátou vrhu "J" Moravské srdce.

  

25.3.2015
Změna na stránce štěňátek. Nelinka stále nehárá, ale konečně jsem prozradilo jméno otce budoucích štěňátek :-)

22.3.2015
Týden uběhl jako voda a já se zase musím pochlubit "naší" Beruškou. Beruška se svou paničkou Soňou se včera zúčastnily dalších závodů, tentokrát v Brně. Beruška se dvakrát DISKla a v třetím běhu skončila na krásném 9.místě. Na videa z běhů se můžete podívat na zde.
Jinak u nás se toho za tento týden událo mnoho. Pondělí a úterý jsme malovali a potom uklízeli. A protože bylo krásné počasí, tak jsme chodili na opravdu dlouhé procházky. Když jsme se vrátili, tak sebou hafani plácli do pelíšků a spali. Dnes jsem se s Bíbou vydala na trénink a musím ho moooc pochválit. Je čím dál víc šikovnější. Před 14-ti dny jsem ho začala přeučovat slalom. A opravdu mu to jde, ale on je takové třeštiprdlo, že by nejraději v jeden moment skočil všechny překážky. Ale dnes se opravdu snažil! Video zase bohužel nemám :( Ale 4.4. jedeme do Uničova na intenzivku s Janou Zemkovou, tak snad nějaké video pořídíme, ať se podíváte jak to Bíbovi běhá :-) Níže přikládám fotky z dnešního cvičku, kde Bíba zapózoval.
No a co holky? Tak holky se rozhodly pořádně línat, hlavně Vikča, to je hrůza, češeme už 2x denně a skoro to poznat nejde. Ty její chlupy jsou horší jak všech šeltiček dohromady :) Jaro je tady a stále čekáme, kdy Nelinka začne hárat, ženicha máme vybraného a Nelča ne a ne se rozhárat. V našem okolí už skoro všechny fenky hárají a my nic :-) Tak snad se také brzy dočkáme.15.3.2015
Dnes jsem měla možnost jet se podívat do nedalekých Těšánek na první oficiální závod "naši" Berušky. Tak jsem vzala i Biboše ať se vidí se ségrou. Holky běhaly od 9 hodin. Tak jsme vyrazili o půl deváté a v Těšánkách strávila celé dopoledne. Když mě Beruška viděla, tak mě neskutečně vítala. Je to strašně krásné, když mě naše odchovaná štěnda poznají! :-) Je to neskutečné, že si toho tolik dokážou zapamatovat v tak malém věku.
Ale teď už k běhu. Beruška se na svých prvních ofikách dvakrát DISKla, ale běhy byly opravdu krásné. Byla radost se dívat na Soňu a Beruli jak jsou sehrané a jak ji Beruška vnímá!! Jsou to šikulky a Beruška se časem určitě vyběhá a na parkuru bude válet! Závody probíhaly v krásném areálu, kde bylo spoustu krásných koníků. Tak jsem si po dlouhé době zase pohladila koníky. Jsou to úžasná stvoření. Bíba měl velký respekt. Což jsem hleděla, protože se jen tak něčeho nezalekne. Celé dopoledne bylo super, ale mohlo být ještě lepší kdyby nepršelo a nebyla taková zima, ale i tak to bylo super :-)
Na video z Berčiných běhů se můžete podívat zde.

17.2.2015
Biboš se umístil v celoroční klubové soutěži Pes roku na celkovém krásném 19. místě (mezi psy na 11. místě). Dále v kategorii štěňat a dorostu na krásném 3. místě (mezi psy na 1. místě) a v kategorii mladých na 9. místě (mezi psy na 4. místě). Jsme moc rádi :-)
Brzy přidáme změny do sekce štěňátka :-)

14.2.2015
Minulou sobotu a neděli se konala tradiční výstava psů v Brně, DUOCACIB. V sobotu se výstavy zúčastnila Beruška, odnesla si známku VD. Nás s Bíbou čekala výstava až v neděli. Odnesli jsme si taky známku VD. Posudky najdete jak na stránce Berči tak Biboše.

26.1.2015
Přidávám krásné fotky Argoška :-) Moc za ně děkuji.23.1.2015
Konečně jsem se dokopala k přidání fotky z Vikčiných osmých narozenin. Dostala dortík a nový pelíšek, ze kterého se nejvíc raduje Bibinek :-)20.1.2015
Přidávám fotečku "našeho" Argoška, jak pilně pomáhá s učením paničce Terce :-)18.1.2015
Právě dnes je tomu už neuvěřitelných osm let co se narodila Vikča. Strašně to letí. Připadá mi to jako včera co jsme našli inzerát a pak se jeli na štěnda mrknout...
Za těch osm let jsme toho s Vikčou prožili opravdu moc. Ale hlavně se stala Vikča mým prvním psem, který byl opravdu můj :-)
Viky přeji to jen to nejlepší do dalších let!!!11.1.2015
Protože máme dobré "nezimní" počasí, tak jsme dnes vyrazili na první trénink agility, který byl mimochodem super :-) Protože nám Sája hárá a Bíba je z toho dost v rauši, tak na cvičák šel jen on, ať se hodí do pohody :) Na tréninku se moc snaží, snad letos vyrazíme na nějaké neoficiální závody. Letos jsem s ním moc na výstavy chodit nechtěla, ale po přemlouvání jsem nakonec Bíbu přihlásila na únorový DUOCACIB. Tak uvidíme jak se nám bude dařit :-)
Přidávám pár fotek krásné Berušky :) Beruška je v agility moc šikovná. Začátkem  března se chystá na své první oficiální závody. Jsem na holky moooc pyšná :)4.1.2015
Opožděně přidávám fotku z Vánoc u nás doma a také malou ukázku fotek ze zasněžené procházky (brzy bude na rajčeti fotek k nahlédnutí víc), naštěstí tu trošku sněhu jsme stihly vyfotit, teď už po sněhu není ani památky :-)

1.1.2015
Do nového roku Vám všem přejeme jen to nejlepší. Hlavně hodně zdraví a mnoho životních úspěchů! :-)